‫ شخصی سازی پوسته ها

داود

سلام وقت بخیر

من روی یک سری از پوسته ها تغییراتی ایجاد میکنم، هم در نسخه رومیزی و هم در نسخه موبایل ، ولی وقتی پوسته رو آپدیت میکنم تغییرات از بین میره

برای اینکه تغییرات از بین نره چه کاری باید انجام بدم؟

سازنده: داود زمان ایجاد: 27 آبان 1396 زمان اتمام: 29 آبان 1396

پاسخ‌ها:

مرتب‌سازی بر اساس
میلاد حشمتی تیم توسعه
میلاد حشمتی 29 آبان 1396

با سلام

 

با به‌روزرسانی یک پوسته از طریق درگاه شاب، تمامی فایل‌های آن به نسخه جدید جایگزین خواهند شد. در حالتی که در فایل‌هایی پوسته تغییر یا سفارشی ‌سازی انجام داده‌اید، برای پیشگیری از حذف شدن آن‌ها روش‌های زیر به ترتیب پیشنهاد می‌شوند:
 

  1. در صورتی که تغییرات اعمالی محدود و به صورت کلاس‌های مجزایی هستند که کلاس‌های base.css یا core.css را بازنویسی می‌کنند، این کلاس‌ها را در بخش «ویرایش CSS» واقع در «بخش سفارشی‌سازی پوسته» میزفرمان مدیریت ذخیره کنید. از آنجا که این کلاس‌ها در پایگاه‌داده ذخیره می‌شوند، پس از به‌روزرسانی پوسته به صورت دست‌نخورده و بدون تغییر باقی‌مانده و مجددا بر روی پوسته اعمال می‌شوند. لازم به تذکر است که در این روش هیچ‌یک از کلاس‌های سفارشی‌سازی شده را نباید در فایل‌های base.css یا core.css وارد کرده باشید.
     
  2. در صورتی که تغییرات خود را در فایل base.css اعمال کرده‌اید، این فایل را قبل از به‌روزرسانی در مسیر دیگری نگهداری و پس از اتمام به‌روزرسانی جایگزین base.css نسخه جدید کنید. از آنجا که سیاست تیم پشتیبانی در خصوص به‌روزرسانی پوسته‌ها بر آن است که تغییرات در core.css اعمال شوند و همچنین تخصیص مقادیر پیش‌فرض برای کلاس‌های جدید در این فایل، لذا پوسته به سادگی به‌روز شده و تمام قسمت‌هایی که سفارشی سازی کرده‌اید حفظ خواهند شد. توصیه می‌شود در صورتی که یک کلاس در پوسته را تغییر می‌دهید، آن را در base.css ذخیره کنید و حتی‌الامکان از تغییر core.css پرهیز کنید.
     
  3. در صورتی که تغییرات بسیار بنیادی و گسترده هستند که دو روش فوق پاسخگو نیست، یک پوسته جدید بسازید و تمام تغییرات لازم را در base.css و سایر بخش‌ها اعمال کنید. توصیه می‌شود در صورت استفاده از این روش، فایل core.css که بین تمام پوسته‌ها مشترک است را بدون تغییر نگه‌داری کنید چرا که شماره‌ ساخت این فایل یکی از ملاک‌های به‌روز بودن پوسته است و تنها با به‌روز کردن این فایل به جدیدترین نسخه منتشر شده در درگاه شاب می‌توانید کد پوسته خود را به صورت دستی و بدون از دست رفتن تغییرات خود به‌‌روز کنید.

 

در صورتی که با روش‌های بیان شده مشکل از بین رفتن سفارشی‌سازی‌ها برطرف نشد، لطفا اطلاع دهید. با تشکر

میلاد حشمتی تیم توسعه
میلاد حشمتی 29 آبان 1396

اطلاعات بیشتر در این خصوص در صفحه مستندات ساختار جدید css پوسته‌ها قابل مطالعه است.

این موضوع بسته شده است