‫ مشکل عدم ارتباط با پایگاه داده

سلام

من موتور رو روی هاست نصب کردم. بعد از مراحل نصب هیچ کاربری نمیتونه به ثبت نام کنه، همینطور ایمیل تایید هویت یا فراموشی رمز برای کاربر ارسال نمیشه ، مشکل از کجاست؟

سازنده: TabrizAPA زمان ایجاد: 15 آذر 1396 زمان اتمام: 9 دی 1396

پاسخ‌ها:

مرتب‌سازی بر اساس
محمد آقاعباسلو تیم توسعه

سلام

اگر ممکن است منظور خود را از اینکه کاربری نمی تواند ثبت نام کند دقیق تر بیان کنید.

برای ارسال رایانامه از طرف سامانه:

1- تنظیمات smtp (در بخش مدیریت سامانه، بخش تنظیمات، بخش SMTP) می بایست صحیح مقداردهی شده باشد. برای اطمینان از اتصال صحیح در همان بخش می توانید از گزینه بررسی اتصال استفاده کنید.

2- همانطور که در مرحله چهارم نصب اشاره شده است می بایست کرون جاب ایجاد کنید.

برای مطالعه بیشتر به راهنمای نصب مراجعه کنید.

لطفا در صورتیکه هنوز مشکل شما برطرف نشده بود اطلاع دهید.

ویرایش شده توسط محمد آقاعباسلو (16 آذر 1396)
TabrizAPA 4 دی 1396

من در قسمت تنظیمات SMTP آی پی و پورت هاست خودم همینطور یوزر و پسورد رو دادم، ارتباط هم موفق بود ولی باز مشکل  ارسال ایمیل برطرف نشده.

الان ما فقط این رو روی هاست تست میکنیم و هاست رو به دامنه خاصی متصل نکردیم، سوالم این هست که برای ارسال ایمیل آیا لازم هست که حتما دامنه داشته باشیم؟

محمد آقاعباسلو تیم توسعه
نقل قول از TabrizAPA

من در قسمت تنظیمات SMTP آی پی و پورت هاست خودم همینطور یوزر و پسورد رو دادم، ارتباط هم موفق بود ولی باز مشکل ارسال ایمیل برطرف نشده.

الان ما فقط این رو روی هاست تست میکنیم و هاست رو به دامنه خاصی متصل نکردیم، سوالم این هست که برای ارسال ایمیل آیا لازم هست که حتما دامنه داشته باشیم؟

برای ارسال رایانامه بررسی کنید که آیا کرا جاب ایجاد کرده اید و اینکه کران جاب فایل توضیح داده شده در مرحله نصب را اجرا می کند یا خیر (فایل واقع در پوشه ow_cron).

نیازی نیست حتما به دامنه ای متصل باشید.

برای تست ابتدا توسط مدیر از قسمت مدیریت بخش ارسال رایانامه جمعی برای یک نقش یک رایانامه ارسال کنید (حتما یک نفر که به رایانامه او دسترسی دارید عضو آن نقش باشد) سپس جدول bsae_mail را بررسی کنید که اطلاعات مربوط به ارسال رایانامه در جدول وارد شده باشد سپس به صورت دستی فایل run.php را در فواصل زمانی اجرا کنید و جدول base_mail را بررسی کنید که داده ها خالی شده باشند (دقت داشته باشید ممکن است در چند اجرای اول اطلاعات جدول خالی نشود چرا که هر کرونی در فواصل زمانی مشخصی اجرا می شود)

ویرایش شده توسط محمد آقاعباسلو (4 دی 1396)
TabrizAPA 9 دی 1396

دوستان در یکی از انجمن ها نوشته بودند که باید اجازه ارسال رایانامه در میزبان فعال شود، در صورت امکان توضیح بفرمایید که منظور چیست و مثلا در جیمیل چگونه این گزینه فعال می شود.

انجمن مربوطه:

https://shub.ir/forum/topic/35

با تشکر

محمد آقاعباسلو تیم توسعه
نقل قول از TabrizAPA

دوستان در یکی از انجمن ها نوشته بودند که باید اجازه ارسال رایانامه در میزبان فعال شود، در صورت امکان توضیح بفرمایید که منظور چیست و مثلا در جیمیل چگونه این گزینه فعال می شود.

انجمن مربوطه:

https://shub.ir/forum/topic/35

با تشکر

سلام

برای استفاده از برخی سرویس های ارائه دهنده رایانامه مانند گوگل شما می‌بایست مجوز ارسال رایانامه را برای حساب رایانامه‌ای که می خواهید از آن به عنوان SMTP استفاده کنید را فعال کنید.

برای مثال برای گوگل به لینک زیر مراجعه فرمایید

https://support.google.com/a/answer/176600?hl=en

بخش دوم (Step 2) نحوه تنظیماتSMTP برای گوگل را توضیح داده است. نکته‌ای که در این توضیحات وجود دارد تنظیمات Less secure apps است که مجوز استفاده از رایانامه مورد نظر را به عنوان SMTP فراهم می‌سازد.

سپاس

این موضوع بسته شده است