‫ سوال در مورد تازه ها

داود

سلام

هدف از اینکه وقتی پستی لایک میشه و یا نظری روی پست ارسال میشه ، اون پست به بالای قسمت تازه ها میاد چیه؟

سازنده: داود زمان ایجاد: 20 آذر 1396 زمان اتمام: 28 دی 1396

پاسخ‌ها:

مرتب‌سازی بر اساس
محمد آقاعباسلو تیم توسعه

هدف مشاهده آخرین فعالیت‌ها است. زمانیکه شما محتوایی را می پسندید و یا درباره آن نظری می‌دهید. فعالیت انجام‌شده روی آن مطلب بروزرسانی شده و جزو اولین فعالیت‌های نمایش داده شده قرار می‌گیرد تا سایر کاربران را از فعالیت انجام شده روی محتوای مذکور مطلع سازد.

ویرایش شده توسط محمد آقاعباسلو (23 آذر 1396)
داود
داود 23 آذر 1396
نقل قول از محمد آقاعباسلو

هدف مشاهده آخرین فعالیت‌ها است. زمانیکه شما محتوایی را می پسندید و یا درباره آن نظری می‌دهید.  فعالیت انجام‌شده روی آن مطلب بروزرسانی شده و جزو اولین فعالیت‌های نمایش داده شده قرار می‌گیرد تا سایر کاربران را از فعالیت انجام شده روی محتوای مذکور مطلع سازد.

سناریویی که برای من در قسمت تازه های ( داشبورد ) سایتم وجود داره به این صورته :

فرض بر اینکه کاربر A پستی را ارسال میکنه ، کاربر B این پست را لایک میکنه، پست لایک شده به بالای قسمت تازه ها میاد ( با توضیح اینکه پست لایک شده برای کاربر A و B به بالای قسمت تازه ها میاد، یعنی فقط برای ارسال کننده پست و لایک کننده پست ) ولی برای کاربر C که با دو کاربر A و  B دوست هستن ، این پست به بالای قسمت تازه ها نمیاد

روال کار فعالیت تازه ها به همین صورته یا من اشتباه متوجه شدم؟

ویرایش شده توسط داود (23 آذر 1396)
محمد آقاعباسلو تیم توسعه

در تازه‌های صفحه اصلی از آن‌جایی که تنها محتوای عمومی قابل مشاهده است، برای محتوایی که حق دسترسی آن‌ها "همه" تعریف شده است با صورت گرفتن فعالیت جدید مانند لایک کردن و یا نظر گذاشتن، فعالیت انجام شده روی محتوا به‌روز رسانی شده و به اولین محتوای نمایش داده شده در صفحه اصلی تبدیل می شود.

صفحه داشبورد برای هر شخص متعلق به فعالیت‌هایی است که توسط خودکاربر انجام شده است و یا دوستانش روی محتوای تولید شده توسط کاربر مذکور و یا مرتبط با او فعالیتی انجام داده اند. بنابراین فعالیتی که کاربر B روی محتوای کاربر A انجام داده است، تنها در داشبورد کاربر A و B اهمیت دارد و برای داشبورد کاربر C بی اهمیت می‌باشد.

افزونه نظرات پلاس امکانی را فراهم کرده که در صورتیکه شخصی روی یک محتوا نظر بدهد به کلیه کاربران نظردهنده روی آن محتوا اعلان نظر جدید ارسال شود.

سپاس

داود
داود 23 آذر 1396
نقل قول از محمد آقاعباسلو

صفحه داشبورد برای هر شخص متعلق به فعالیت‌هایی است که توسط خودکاربر انجام شده است و یا دوستانش روی محتوای تولید شده توسط کاربر مذکور و یا مرتبط با او فعالیتی انجام داده اند. بنابراین فعالیتی که کاربر B روی محتوای کاربر A انجام داده است، تنها در داشبورد کاربر A و B اهمیت دارد و  برای داشبورد کاربر C بی اهمیت می‌باشد.

وقتی برای ارسال کننده محتوا اعلانی مبنی بر لایک شدن یا ارسال نظر براش ارسال میشه ، دیگه چه لزومی داره که اون محتوا به بالای قسمت تازه ها بیاد؟ 

محمد آقاعباسلو تیم توسعه

نکته بسیار مهم این است که در نظر بگیرید با توجه به لزوم حفظ عملکرد صحیح افزونه‌ها به صورت مستقل، اگر افزونه اعلان غیرفعال شود و یا به هر دلیلی درست کار نکند، چطور از آخرین فعالیت‌های انجام شده روی محتوای تولیده شده توسط خود در بخش تازه‌ها با خبر خواهید شد؟

حتی با نصب بودن افزونه اعلان، باز برای مرور آخرین فعالیت‌های انجام شده می بایست هربار به بخش اعلان مراجعه کنید در صورتیکه عملکرد اعلان تنها یک آگاه‌سازی ساده است.

نکته دیگری را نیز در نظر بگیرید که همانطور که اشاره شده افزونه اعلان مستقل از افزونه تازه ها است و اعلان‌‌های ارسالی دیده شده بعد از مدت زمان مشخصی حذف خواهند شد، لذا در صورت بروزنشدن فعالیت‌‌ها، پس از مدت زمان مشخص شده دیگر نمی توانید فعالیت‌های جدید انجام شده در تازه ها را مرور کنید.

داود
داود 23 آذر 1396

سپاس از توضیحات مفید شما

بعد از چه مدتی اعلان های ارسالی حذف خواهند شد؟

محمد آقاعباسلو تیم توسعه

هر ۶۰ ساعت برای هر ۱۰۰۰ کاربر، در صورتیکه اعلان دیده شده آنها بیشتر از ۵۰ عدد باشد اعلان‌های دیده شده آن‌‌ها حذف می شود.

داود
داود 28 دی 1396

امکانش هست در قسمت تازه ها دوتا تب ساخته بشه یکی به نام همه و یکی هم به نام فعالیت های من؟

بعد در تب فعالیت های من ، پست های مربوط به من که لایک میشن یا نظری برای پست ها ارسال میشه ، نشون داده بشه

و در تب همه هم فعالیت های مربوط به کاربرانی که دنبال میکنم یا با کسانی که دوست هستم نشون داده بشه

یاسر علیمردانی تیم توسعه

پست‌های ایجاد شده توسط شما در نمایه شما قابل مشاهده است.

این موضوع بسته شده است