‫ مشکل در تغییر لوگو

سلام

من در تغییر لوگوی سایت به مشکل برخوردم. در قسمت شخصی سازی پوسته امکان تغییر لوگو برای نسخه دسکتاپ وجود نداره و فقط در قسمت mobile امکان بارگذاری لوگوی جدید هست. پوسته های مختلف رو امتحان کردم. اما همه به همین صورت هستن.

لطفا راهنماییم کنید.

سازنده: Jalilian زمان ایجاد: 26 آذر 1396

پاسخ‌ها:

مرتب‌سازی بر اساس
میلاد حشمتی تیم توسعه
میلاد حشمتی 27 آذر 1396

با سلام

با تشکر از موضوع بیان شده. در حال حاضر این امکان برای نسخه رومیزی وجود ندارد و افزودن این قابلیت توسط تیم فنی در دست بررسی قرار گرفت. شما برای تغییر لوگو نسخه رومیزی پوسته خود می‌توانید در مسیر اصلی پوسته مورد نطر در پوشه images فایل‌های logo.ong و logo.svg را جایگزین کنید.

در صورتی که با این روش مشکل برطرف نشد اطلاع دهید.

باتشکر

Jalilian 28 آذر 1396

ممنون. کاری که گفته بودید رو انجام دادم اما مشکل حل نشد. هیچ کدام از لوگوها تغییر نکردن.

یکی از نسخه های قبلی شاب رو که بررسی کردم، در قسمت شخصی سازی پوسته در تنظیمات general setting امکان آپلود لوگو هست اما در نسخه جدید که من نصب کردم این قسمت وجود نداره.

میلاد حشمتی تیم توسعه
میلاد حشمتی 28 آذر 1396

با سلام

ممنون بابت پیگیری شما.

لازم به ذکر است برای اینکه تغییرات اعمال شده در پوسته را به صورت آنی مشاهده کنید، لازم است دقیقا همان تغییرات را در پوشه ow_static و در مسیر پوسته که مشابه پوشه موجود در ow_themes است اعمال شود. به بیان دیگر اگر شما فایل logo.png در مسیر ow_themes\iissocialcity\images تغییر داده‌اید برای آنکه تغییر لوگو‌ها را در سامانه ببینید لازم است همان تغییر را در مسیر ow_static\themes\iissocialcity\images نیز اعمال کنید. راه دیگر استفاده از افزونه به‌روزرسان فایل‌های استاتیک است که با انتخاب دکمه به‌روزرسانی فایل‌های استاتیک به صورت خودکار این کار توسط افزونه انجام خواهد شد. همچنین پس از هر تغییر حافظه نهان مرورگر خود را (در مرورگر کروم با استفاده از کلید Ctrl+shift+R) پاک کنید.

در مورد امکان بیان شده، لازم به ذکر است که به خاطر تغییر کد‌ها برای ایجاد بستر هسته مشترک پوسته‌ها، برخی قابلیت‌های سفارشی‌سازی پوسته از جمله تغییر لوگو و هدر به صورت موقتی غیرفعال شده‌اند این موضوع توسط تیم فنی در دست بررسی بوده و انشالله در نسخ بعدی مجددا فعال خواهند شد.

ویرایش شده توسط عیسی مرادنژاد (28 آذر 1396)
Jalilian 28 آذر 1396

ممنونم با روش اول مشکلم حل شد. منتها چون لوگوها جاهای مختلفی استفاده میشن و رنگ پس زمینه متفاوته ، الان این مشکل هست که لوگو همه جا یک رنگه.مثلا لوگویی که روی هدر قرا گرفته مشکیه روی پس زمینه تیره و اصلا دیده نمیشه. ولی لوگوی صفحه لاگین چون پس زمینه روشنه، مشکلی نداره. راهی برای حل این مسئله نیست؟

یک سوال دیگه برای نصب افزونه ای که گفتید و کلا سایر بروزرسانی ها به ftp نیاز هست. منتها من به علت مشکل سرورم و امنیت پایین ftp از sftp استفاده میکنم. اما اطلاعات رو که وارد میکنم ارتباط برقرار نمیشه. آیا شاب از sftp پشتیبانی میکنه؟

میلاد حشمتی تیم توسعه
میلاد حشمتی 28 آذر 1396

برای رفع این مشکل می‌توانید از افزودن کلاس‌های CSS به فایل base.css در هر دو بخش ow_themes و ow_static و یک لوگو متفاوت استفاده کنید. راه حل دیگر افزودن کلاس در بخش سفارشی سازی CSS در بخش تنظیمات است. بعنوان مثال کلاس زیر را برای تغییر لوگو بخش صفحه ورود در قسمت مذکور ذخیره کنید:

.ow.base_sign_in form .ow_sign_up {

background-image: url(images/logo2.png);

}

به‌روزرسانی فایل‌های استاتیک و خالی کردن حافظه نهان مرورگر را نیز به خاطر داشته باشید.

در مورد سوال دوم لطفا مستندات مربوط به راه‌اندازی FTP موجود در بخش مستندات را مطالعه بفرمایید، در صورتی که با استفاده از اطلاعات این بخش راه‌ حل مورد نظر خود را پیدا نکردید اطلاع دهید.

ویرایش شده توسط میلاد حشمتی (28 آذر 1396)
میلاد حشمتی تیم توسعه
میلاد حشمتی 6 دی 1396

امکان تغییر لوگو و هدر پوسته از طریق بخش سفارشی سازی پوسته در میز فرمان مدیریت برای تمامی پوسته‌ها تعبیه شد. در نسخه جدید پوسته‌ها که در به‌روزرسانی بعدی منتشر خواهد شد این امکان وجود خواهد داشت.