‫ تغییر فرم عضویت

mohammad akbari

سلام

من قصد دارم فرم عضویت را تغییر دهم به این صورت که فقط نام کاربری و شماره تلفن بگیرم و ایمیل و تعیین رمز ورود را کلا از فرم عضویت حذف کنم . و با افزونه ای که برای ارسال پیامک و تایید هویت نوشتید تایید هویت را انجام دهم. و بعد از تایید هویت کاربر ایجاد شود.(یا فعال شود). سایر سوالاتی هم که از بخش مدیریت کاربران در دسترس هست را از صفحه عضویت بردارم و فقط این امکان باشد در زمان دلخواه کاربر این اطلاعات به پروفایل او افزوده شود.

سازنده: mohammad akbari زمان ایجاد: 1 دی 1396 زمان اتمام: 1 دی 1396

پاسخ‌ها:

مرتب‌سازی بر اساس
محمد آقاعباسلو تیم توسعه

سلام

فیلدهای گذرواژه و رایانامه از فیلدهای اصلی پرسش‌های نمایه هستند و می‌بایست یک افزونه برای حذف فیلدهای مذکور از بخش ثبت نام ایجاد کنید و بخش‌های مختلف سامانه را که از دو فیلد مورد اشاره استفاده می‌کنند مدیریت کنید

راه حل بهتر این است که با استفاده از بخش مدیریت پرسش‌های نمایه، فیلدهایی را که می‌توانید از ثبت‌نام حذف کنید. سپس افزونه‌ای بنویسید که فیلدهای رایانامه و رمزعبور را پنهان کنند و در هنگام ثبت نام کاربر در افزونه‌ای که نوشتید، این فیلدها را خودتان مدیریت کنید

ویرایش شده توسط محمد آقاعباسلو (1 دی 1396)
mohammad akbari
mohammad akbari 1 دی 1396

یعنی در فرم ثبت نام این فیلد ها باشند ولی پنهان شوند و  ارسال ایمیل فعال سازی را هم غیر فعال کنیم.

خوب اگر بخواهیم خودمان مقداری پیش فرض برای این فیلد ها در نظر بگیریم مشکلی برای تکراری بودن ایمیل ها نداریم؟

در ضمن چطور پنهان شوند؟ و این افزونه ای که برای این منظور مینویسیم چطور مدیریت کند این موضوع را؟

ویرایش شده توسط mohammad akbari (1 دی 1396)
محمد آقاعباسلو تیم توسعه

افزونه شما نبایستی در هنگام ثبت نام کاربران رایانامه تکراری وارد کند باید یک ساختار استاندارد برای واردسازی مقادیر در فیلدهای مذکور برای کاربران در نظر بگیرید.

منظور از پنهان شدن‌ نوشتن رویدادی است در افزونه خودتان که در هنگام ساخت فیلدهای ثبت نام با بررسی فیلدها در صورتی که با فیلدهای مورد نظر مواجه شد از ساخت آن‌ها جلوگیری کند و در عوض هنگامی که کاربر فرم ثبت نام را submit کرد مقادیر فیلدهای مذکور را مدیریت کند.

توجه داشته باشید که به هرجهت شما می بایست یک رمز عبور برای احراز هویت در هنگام ورود به سامانه در اختیار کاربرانتان قرار دهید‌(login) که راه حل اینکار نیز ارسال رمز عبوری که افزونه خودتان برای کاربر ایجاد کرده است به وی پس از تایید کد فعالسازی پیامکی توسط کاربر است

ویرایش شده توسط محمد آقاعباسلو (1 دی 1396)
این موضوع بسته شده است