‫ پیامک ارسال نمیشود

mohammad akbari

سلام

تا جایی که در مستندات آمده یک کران جاب در افزونه پیامک ، پیام ها را ارسال میکند. وباtrigger کردن یک event به نام iissms.send_sms از افزونه ی فراپیامک استفاده کرده و پیام را ارسال میکند

با توجه به کد متد processWaitlist در کلاس IISSMS_BOL_Service از افزونه پیامک لیست شماره های در حال انتظار ارسال پیامک را از پایگاه داده میخواند.

من با قرار دادن echo در کد این متد و اجرای دستی فایل run.php در پوشه ow_cron که به تبع آن فایل cron در افزونه پیامک هم اجرا میشود سعی کردم لیست شماره های در حال انتظار را چاپ کنم که نشد

// echo "\n iissms run";

$list = $this->waitlistDao->findListByCount($max);

//echo "\n wait list";

foreach ($list as $item) { /* @‌var $item IISSMS_BOL_Waitlist */ //echo "\n".$item->phone."---".$item->text;

$this->sendSMS($item->phone, $item->text); $this->waitlistDao->deleteById($item->id); }

در ضمن با مراجعه به جدول های پایگاه داده مربوط به افزونه پیامک

در جدول مربوط به token متن ارسالی پیام ها ساخته شده بود ولی در جدول waitlistهیچ شماره ای نبود حتی در جدول back up از waitlist هم شماره ای نبوده است

این در حالی است که کاربر جدید ایجاد شده است

سازنده: mohammad akbari زمان ایجاد: 5 دی 1396 زمان اتمام: 10 دی 1396

پاسخ‌ها:

مرتب‌سازی بر اساس
محمد آقاعباسلو تیم توسعه

سلام

دقیقا منظورتان ارسال پیامک های مربوط به کدام بخش است؟

همه پیامک ها با wailist ارسال نمی شوند مثلا ثبت نام اینگونه نیست.

mohammad akbari
mohammad akbari 5 دی 1396

خوب من منظورم همین قسمت ثبت نام هست

پیام ها کجا ارسال میشوند

ما از فراپیامک سرویس گرفتیم و مشخصات را در تنظیمات افزونه فراپیامک ثبت کردیم اما پیامک موقع ثبت نام ارسال نمیشود

محمد آقاعباسلو تیم توسعه

افزونه پیامک را نصب کرده اید؟

mohammad akbari
 بله نصب هست 
همین کدهای بالا مال افزونه پیامک هست
محمد آقاعباسلو تیم توسعه

مشکلی که گزارش کردید در دست بررسی قرار گرفت، نتیجه به شما اعلام خواهد شد

ویرایش شده توسط محمد آقاعباسلو (5 دی 1396)
mohammad akbari
ممنون
اسماعیل میروکیلی

سلام

ابتدا چند سوال:

آیا php-soap در php سیستم شما نصب و فعال است؟ (برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به PHP_SOAP مراجعه کنید)

شماره‌ای که از آن برای تست استفاده می‌کنید همراه اول هست؟

mohammad akbari
mohammad akbari 6 دی 1396
شماره ایرانسل هست
Soap رو باید بررسی کنم
ولی در تنظیمات فرا پیامک آدرس های رست رو زدم
اسماعیل میروکیلی

در صورت استفاده از رست باید curl در php نصب و فعال باشد، آن را بررسی کنید.

در پنل فراپیامک قسمتی برای تست پیامک وجود دارد، شماره خود را در آن تست کنید. اگر پیامی دریافت نکردید به این دلیل است که احتمالا پیامک‌های تبلیغاتی خود را بسته‌اید. برای رفع این مشکل باید با اپراتور فراپیامک ‌(جهت استفاده از شرایط جدید خطوط پیامکی که در وسط صفحه مدیریت پنل پیامکی قابل مشاهده است)تماس بگیرید.

ویرایش شده توسط محمد آقاعباسلو (6 دی 1396)
mohammad akbari
mohammad akbari 6 دی 1396

پیامک تستی دریافت شد و مشکلی نبود

extension=php_curl.dll
curl هم فعال است

مگر شماره های همراه وارد شده در افزونه پیامک نباید در جدول های این افزونه باشند

اسماعیل میروکیلی

جدول waitlist مربوط به ارسال دسته‌ای پیامک مربوط به دعوت به سامانه است و پیامک ثبت نام در این جدول قرار نمی‌گیرد. شماره شما در جدول base_question_data ذخیره شده است.

لطفا از صحت تنظیمات افزونه فراپیامک هم اطمینان حاصل کنید، مخصوصا نشانی‌های اینترنتی

اگر این موارد هم مشکلی نداشت در صورت امکان می‌توانید به ما دسترسی از راه دور بدهید تا مشکل را در سامانه شما بررسی کنیم.

اسماعیل میروکیلی

بر اساس پیگیری‌های انجام شده شما هنوز شماره اختصاصی برای ارسال پیامک را از فراپیامک دریافت نکرده‌اید.

mohammad akbari
mohammad akbari 10 دی 1396
بله درسته 
ممنون از راهنمایی های شما

این موضوع بسته شده است