‫ اشکال در دعوت افراد به گروه خصوصی

با سلام

بنده یک گروه ساختم و عضویت را با دعوت نامه فعال کردم. زمانی که میخوام دعوت کنم، در لیستی که باز میشود، فقط اسامی دوستان خود را میبینم. انتظار دارم در آن لیست همه کاربران را ببینم تا دوست یا غیر دوست را دعوت کنم.

طی بررسی های که با توسعه دهندگان شاب داشتم، متوجه شدم اگر تیک اجباری بودن فعال سازی کاربران توسط مدیر را غیر فعال کنم، آن گاه میتوانم همه کاربران را در لیست دعوت ببینم و انتخاب کنم.

شبکه را این طور تنظیم کردم که کاربران بعد از ثبت نام، باید توسط مدیر تایید شوند. در نتیجه مجبور هستم در چنین شرایطی اول تیک اجباری بودن فعال سازی اکانت کاربران را بر دارم. سپس از طریق لیست کاملی که در فهرست دعوت نامه میبینم، افراد را انتخاب کنم و دوباره تیک اجباری بودن فعال شدن اکانت را کلیک کنم.

اگر چنین تنظیمی از طرف برنامه شاب باشد، به نظرم اشکال دارد.

اما چند نکته:

1- در حال حاضر، علاوه بر تیک اجباری بودن تایید اکانت، ایمیل هم باید تایید شود. اولی توسط مدیر و دومی توسط کاربر.

فرض کنید کاربر الف در سایت ثبت نام میکند. بعد از ارسال فرم، یک پیغام میبیند که ایمیل تایید اکانت برای شما ارسال شده است. بعد از کلیک بر روی فعال سازی ایمیل (که در صندوق پستی ایمیل خود میبیند) پیغامی مشاهده میکند که اکانت شما منتظر تایید توسط مدیر است. در این حالت کاربر الف در سامانه لاگین است اما هیچ قسمت از شبکه برای آن کار نمیکند.

مدیر سیستم در قسمت تنظیمات کاربری، در قسمت "تایید نشده" (unapproved) متوجه میشود که کاربر الف ثبت نام کرده. بنابراین آن را انتخاب میکند و دکمه "تایید" را کلیک میکند.

حال کاربر الف می تواند در شبکه فعالیت کند و در گروه های عمومی عضو شود. با توجه به این که گروه مورد نظر خصوصی است، طبیعتا الف نمیتواند گروه را مشاهده کند. از آن طرف، کسی که گروه را ایجاد کرده هم نمیتواند الف را به گروه دعوت کند، مگر این که در لیست دوستانش باشد.

مراحل فوق را از طریق ایجاد یک اکانت تست، بررسی کردم. لطفا شما نیز بررسی بفرمایید.

سازنده: محمود زمان ایجاد: 23 تیر 1397

پاسخ‌ها:

مرتب‌سازی بر اساس
محمود 23 تیر 1397

توضیح اینکه شخصی که گروه را ایجاد کرده مدیر سیستم است و در قسمت نقشهای کاربری، دسترسی به همه موارد را دارد. منظور گزینه های "مشاهده کلیه کابران سامانه به هنگام دعوت" و "افزودن کاربر به گروه بدون نیاز به تایید" است.

محمد آقاعباسلو تیم توسعه

سلام

ضمن تشکر از موردی که مطرح کردید. طبق آن چیزی که فرمودید یعنی پس از اینکه حساب یک کاربری که می خواهید به گروهی دعوت کنید فعال شد (یعنی هم رایانامه اش تایید شد و هم توسط مدیریت تایید شد)، پس از آن امکان مشاهده کاربر مذکور توسط دعوت کننده برای دعوت در گروه خصوصی مورد نظر وجود ندارد مگر آن که مخاطبش باشد

سپاس از گزارش شما مشکل شناسایی شد. در نسخه آتی که منتشر می‌شود این مشکل وجود نخواهد داشت

ویرایش شده توسط محمد آقاعباسلو (24 تیر 1397)