‫ درباره تایید رایانشانی

با سلام. تایید ایمیل چه ضرورتی دارد؟ صرفا برای ارسال اعلان؟

اگر اکانت یک کاربر تایید شده باشد اما ایمیلش تایید نشده باشد، به چه معنی است؟  برعکس آن منطقی است؟

سازنده: محمود زمان ایجاد: 25 تیر 1397

پاسخ‌ها:

مرتب‌سازی بر اساس
محمد آقاعباسلو تیم توسعه

ضمن عرض سلام

عملکرد این دو کاملا از هم مستقل است.

تایید رایانامه، تایید هویتی است که از سوی کاربر انجام می‌شود، کاربر با تایید رایانامه خود، متعهد می‌شود که حساب کاربری ایجاد شده با رایانامه‌ او از طرف خود شخص او ایجاد شده است( هر چند مدیریت هم می‌تواند به صورت دستی این تایید را برای کاربر انجام دهد). تایید مدیریت، تایید هویتی است که از طرف مدیریت سامانه انجام می‌شود. یعنی مدیریت می‌تواند تعیین کند که از افراد ثبت‌نام شده کدام افراد دقیقا همان افراد مجاز برای عضویت و فعالیت در شبکه او هستند.

ویرایش شده توسط محمد آقاعباسلو (25 تیر 1397)
محمود 25 تیر 1397

با تشکر، از کجا میتوان فهمید که کاربر خودش تایید رایانامه کرده؟ اگر بعد از ثبت نام، ایمیل خودش را تایید نکند و مدیریت اکانت را تایید کند، چه میشود؟ آیا ایمیل هم در نتیحه تایید اکانت توسط مدیر، تایید میشود؟

محمد آقاعباسلو تیم توسعه

اگر مدیریت حساب کاربری او را فعال کند، ایمیل او فعال نمی‌شود و همچنان در صورتیکه فعال سازی رایانامه اجباری باشد بایستی رایانامه او نیز تایید شود (که یا مدیر می تواند آن را انجام دهد یا خود کاربر با کلیک روی لینک ارسال شده به او). به طور کلی تنظیمات اطلاعات این دو در دو جدول مختلف در پایگاه داده ذخیره شده اند.

در حال حاضر امکان تشخیص اینکه آیا خود کاربر رایانامه خودش را تایید کرده و یا مدیر تایید رایانامه را برای او انجام داده در حال حاضر وجود ندارد

ویرایش شده توسط محمد آقاعباسلو (25 تیر 1397)
محمود 27 تیر 1397

با تشکر. پس تایید کردن/نکردن ایمیل از طرف کاربر تاثیری در ارسال اعلانهای ایمیلی ندارد. در هر صورت هر اکانتی که توسط مدیر تایید شود، اعلان های رایانامه ای را دریافت میکند. درست است؟

عادل وحدتی
عادل وحدتی 8 مرداد 1397

با سلام. در صورتیکه تائید رایانامه صورت نگرفته باشد، اعلان‌های ایمیلی به شما ارسال نمی‌شود. پس از تائید رایانامه، اعلان‌های ایمیلی را دریافت خواهید کرد. این احتمال وجود دارد که تولید یک اعلان، زمانی رخ دهد که رایانامه شما هنوز تائید نشده باشد. در این حالت، دریافت ایمیل مربوط به آن اعلان، به تاخیر می‌افتد تا زمانیکه رایانامه شما تائید شود.