‫ عدم امکان آپلود فایل در گروه

با سلام

با اینکه نوع rar به عنوان نوع فایلهای قابل آپلود تعریف شده است، اما زمانی که میخواهم در گروه آپلود کنم خطا میدهد که نوع فایل مجاز نیست.

اینکه فقط آیکن دوربین وجود دارد هم محل سئوال است. وقتی روی آن کلیک میکنم، all files را نشان میدهد.

سازنده: محمود زمان ایجاد: 31 تیر 1397

پاسخ‌ها:

مرتب‌سازی بر اساس
محمد آقاعباسلو تیم توسعه
محمد آقاعباسلو 1 مرداد 1397

با سام

بارگذاری فایل در تازه‌ها توسط افزونه تازه‌هاپلاس انجام می‌شود. لطفا از نصب و فعال بود آن در سامانه خود اطمینان حاصل نمایید

ویرایش شده توسط محمد آقاعباسلو (1 مرداد 1397)
محمود 1 مرداد 1397

بله درست است. نصب نبود. الان مشکلی در آپلود نیست.

موردی که وجود دارد این است که اسم فایل موقع دانلود عوض میشود. به عنوان مثال فایلی که آپلود کردم HELLO.pdf است ولی موقع دانلود 834723e41287321.pdf میشود. در نمایش پست مشکلی وجود ندارد. یعنی کسی که پست را مشاهده می کند میبیند یک لینک HELLO.pdf وجود دارد ولی وقتی کلیک میکند، فایلی که سیو میشود نام رندم دارد.

محمد آقاعباسلو تیم توسعه

بله کاملا درسته، اینکار به دلیل موارد امنیتی است. شما فرض کنید دو فایل با یک نام تکراری باشد. سوالی که پیش میاید این است که اگر لینک دانلود مستقیم آن را بزنید کدام فایل می بایست دانلود شود؟

محمود 1 مرداد 1397

موردی که گفتید قابل حل است. برای هر فایل یک کد هش و یک نام در نظر میگیریم. چیزی که در سرور ذخیره میشود میتواند کد هش باشد ولی به ازای هر هش یک نام هم وجود دارد. بنابراین زمانی که کاربر کلیک میکند نام متناظر با آن فایلی که ذخیره شده بازیابی میشود و در سمت کاربر نمایش داده میشود.

محمد آقاعباسلو تیم توسعه

موتوشاب نیز با استفاده از اسم فایلی که ذخیره شده است از همان هش استفاده می‌کند. در روشی که شما اشاره کردید بایستی به ازای هر درخواست این مساله را لحاظ کند و به طور کلی به دلیل سرباری که این روش دارد، تیم توسعه از لینک مستقیم هش شده استفاده می‌کند که بعد از مدت زمان معینی نیز لینک آن منقضی شده و دوباره می‌بایست لینک جدید را بازیابی کرد.

ویرایش شده توسط محمد آقاعباسلو (1 مرداد 1397)