‫ راه اندازی و کانفیگ vsftpd در سیستم عاملهایی که بر پایه RHEL 7

ali

سلام
روی سیستم‏ عامل CentOS7 یک یوزر با نام user_site ایجاد و یه پوشه با نام Public_html دارم که فایل-های موتوشاب توی پوشه مذکور می-باشد و سایت رو راه اندازی کردم.
و برای استفاده از سرویس vsftpd جهت تبادل فایل هم یک یوزر با نام ftp_site ایجاد و home directory یوزر مذکور روی همون Public_html که موتوشاب توی اون پوشه قرار داره تنظیم کردم.
و سرویس vsftpd رو نصب کردم و از روی فایروال سرویس و پورت ftp رو باز کردم و هنگامی که میخوام یه افزونه یا پوسته آپلود کنم با خطای |" خطای FTP! کاربر اجازه بازنویسی فایل‌ها را ندارد "| مواجه میشم.
ناگفته نماند من یوز ftp_site رو از گروه root بهش دادم و حالا نیگاه میکنم میبینم دسترسی برای گروه-ها اینجوری تعریف شده: " دسترسی به فولدر و فایل فقط خواندن" تعریف شده است.
*
اینم دستوری که بعد از ایجاد یوزر اجرا کردم chown ftp_site:root /home/user_site/public_html بعدشم که home directory رو همون public_html دادم.
*
الان باید برای حل این مشکل چه کنم؟
اگه امکانش هست،نحوه سفارشی سازی فایل vsftp.conf هم اشاره کنید.
ممنون

سازنده: ali زمان ایجاد: 18 شهریور 1397 زمان اتمام: 19 شهریور 1397

پاسخ‌ها:

مرتب‌سازی بر اساس
تیم توسعه
مرادنژاد 19 شهریور 1397

وقت بخیر

لطفا ابتدا تغییراتتون رو به شکل بازگشتی اعمال نمایید و نتیجه را اعلام کنید. یعنی دستور زیر:

chown -R ftp_site:root /home/user_site/public_html

ali 19 شهریور 1397

دستور فوق رو اجرا و سرویس vsftpd ریستارت کردم. بعدش آزمایش کردم هنوز همون خطای بازنویسی رو میده.

قسمتی از تنظیمات vsftpd:
hroot_local_user=YES
ascii_download_enable=YES
ascii_upload_enable=YES
write_enable=YES
local_enable=YES

تیم توسعه
مرادنژاد 19 شهریور 1397

همونطور که در آموزش‌ها هم گفته شده، هدف از این تنظیمات این هست که دسترسی نوشتن در فایل‌ها هم به کاربر FTP و هم به کاربر کارگزار داده شود. یعنی در شرایط شما، کاربر apache و کاربر ftp_site باید در یک گروه یکسان (مثلا همان apache) قرار بگیرند و دوباره دستور chown به شکل زیر اجرا شود:

chown -R ftp_site:apache /home/user_site/public_html

لطفا این دو مرحله گفته شده رو هم انجام بدید و دوباره بررسی کنید.

ویرایش شده توسط مرادنژاد (19 شهریور 1397)
ali 19 شهریور 1397

حل شد

ممنون از شما

این موضوع بسته شده است