‫ راه اندازی و کانفیگ vsftpd در سیستم عاملهایی که بر پایه RHEL 7

ali

سلام
روی سیستم‏ عامل CentOS7 یک یوزر با نام user_site ایجاد و یه پوشه با نام Public_html دارم که فایل-های موتوشاب توی پوشه مذکور می-باشد و سایت رو راه اندازی کردم.
و برای استفاده از سرویس vsftpd جهت تبادل فایل هم یک یوزر با نام ftp_site ایجاد و home directory یوزر مذکور روی همون Public_html که موتوشاب توی اون پوشه قرار داره تنظیم کردم.
و سرویس vsftpd رو نصب کردم و از روی فایروال سرویس و پورت ftp رو باز کردم و هنگامی که میخوام یه افزونه یا پوسته آپلود کنم با خطای |" خطای FTP! کاربر اجازه بازنویسی فایل‌ها را ندارد "| مواجه میشم.
ناگفته نماند من یوز ftp_site رو از گروه root بهش دادم و حالا نیگاه میکنم میبینم دسترسی برای گروه-ها اینجوری تعریف شده: " دسترسی به فولدر و فایل فقط خواندن" تعریف شده است.
*
اینم دستوری که بعد از ایجاد یوزر اجرا کردم chown ftp_site:root /home/user_site/public_html بعدشم که home directory رو همون public_html دادم.
*
الان باید برای حل این مشکل چه کنم؟
اگه امکانش هست،نحوه سفارشی سازی فایل vsftp.conf هم اشاره کنید.
ممنون

سازنده: ali زمان ایجاد: 18 شهریور 1397 زمان اتمام: 19 شهریور 1397

پاسخ‌ها:

مرتب‌سازی بر اساس
عیسی مرادنژاد تیم توسعه
عیسی مرادنژاد 19 شهریور 1397

وقت بخیر

لطفا ابتدا تغییراتتون رو به شکل بازگشتی اعمال نمایید و نتیجه را اعلام کنید. یعنی دستور زیر:

chown -R ftp_site:root /home/user_site/public_html

ali 19 شهریور 1397

دستور فوق رو اجرا و سرویس vsftpd ریستارت کردم. بعدش آزمایش کردم هنوز همون خطای بازنویسی رو میده.

قسمتی از تنظیمات vsftpd:
hroot_local_user=YES
ascii_download_enable=YES
ascii_upload_enable=YES
write_enable=YES
local_enable=YES

عیسی مرادنژاد تیم توسعه
عیسی مرادنژاد 19 شهریور 1397

همونطور که در آموزش‌ها هم گفته شده، هدف از این تنظیمات این هست که دسترسی نوشتن در فایل‌ها هم به کاربر FTP و هم به کاربر کارگزار داده شود. یعنی در شرایط شما، کاربر apache و کاربر ftp_site باید در یک گروه یکسان (مثلا همان apache) قرار بگیرند و دوباره دستور chown به شکل زیر اجرا شود:

chown -R ftp_site:apache /home/user_site/public_html

لطفا این دو مرحله گفته شده رو هم انجام بدید و دوباره بررسی کنید.

ویرایش شده توسط عیسی مرادنژاد (19 شهریور 1397)
ali 19 شهریور 1397

حل شد

ممنون از شما

این موضوع بسته شده است