‫ راهنمایی در خصوص نسخه موبایل

صفحات: 1 2 »

سلام و تشکر بابت شبکه اجتماعی خوب شما

من آخرین نسخه 10940 رو روی وب سرور و موبایل نصب کردم. درباره نسخه موبایل چند مورد هست ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

1- نسخه اندرویدی که کامپایل و نصب کردم در نهایت یک نسخه web view هست. درسته؟ یعنی برنامه اندروید واقعی نیست. اگه اشتباه گفتم، لطفا بفرمایید. اگه نه آیا برنامه ای برای تولید نسخه موبایل به صورت کامل وجود داره یا نه؟

2- قسمت تازه ها توی نسخه موبایل خیلی هم موارد تازه رو مشخص نمیکنه. مثلا من چند تا صفحه میبینم:

داشبورد

اعلان

صفحه اصلی

تازه ها

داشبورد رو میدونم چیه. آپدیتهایی که مرتبط با فعالیتهای من هستن میاد. اما صفحه اصلی با تازه ها چه فرقی داره؟ اعلان چه مزیتی نسبت به بقیه داره و ...

3- در ادامه مورد قبلی، مثلا یک رویداد در نسخه وب تولید شده. اما من در هیچ یک از صفحه های موبایل این رو به عنوان آپدیت نمیبینم. در نهایت باید خودم لینک رویدادها رو باز کنم تا ببینم مورد جدیدی هست یا نه. با این حساب احتمال این که افراد متوجه بشن رویدادی اضافه شده، کم هست.

البته موارد دیگه ای درباره موبایل هست که بعدا میپرسم.

خیلی ممنون از همکاری شما و خسته نباشید.

سازنده: سید یحیی زمان ایجاد: 9 مهر 1397 زمان اتمام: 15 مهر 1397

پاسخ‌ها:

مرتب‌سازی بر اساس
عیسی مرادنژاد تیم توسعه

وقت بخیر

با تشکر بابت سوالاتتون.

ابتدا باید عرض کنم که نسخه جدید 10950 برای موتوشاب منتشر شده و نسخه جدید سورس کد اندروید هم به زودی قرار داده خواهد شد.

۱. بله، سورس کد فعلی وب ویو هست. تیم ما در حال کار بر روی نسخه Native است و در صورت انتشار از طریق همین وب‌سایت، خبررسانی خواهد شد.

۲. ببینید برای نسخه موبایل، پیشنهاد میکنم که افزونه «صفحه اصلی تلفن همراه» را نصب نمایید. با نصب این افزونه، دیگر نیازی به منوهای تازه‌ها، داشبورد، اعلان و .. نخواهید داشت و نمای بهتری برای دسترسی به صفحات خواهید داشت.

هر کدام از صفحاتی که گفتید، به دلیل جداگانه‌ای ایجاد شده‌اند. مثلا در صفحه‌اصلی علاوه بر تازه‌ها می‌توانیم ویجت‌های دیگری را هم قرار دهیم و حالت کامپوننتی، مثل صفحه اصلی نسخه دسکتاپ دارد (یک نمونه در صفحه اصلی موبایل همین سایت وجود دارد). در صورتی که نیازی به آن‌ها ندارید، آن‌ها را می‌توانید از بخش تنظیمات منوی موبایل در بخش مدیریت غیرفعال کنید.

۳. ببینید این موردی که گفتید، فقط مختص موبایل نیست و در نسخه وب هم به شما اعلانی برای رویدادهای جدید ارسال نمیشه. علت این هست که در شبکه اجتماعی، ممکنه تعداد زیادی رویداد یا گروه جدید ایجاد بشه و لزومی نداره که افراد از این رویدادهای جدید آگاه بشند.

دو راهکار برای خبررسانی در مورد رویدادهای جدید تعبیه شده:اول به این شکل است که کاربری که رویداد ایجاد کرده، دوستان خودش رو به رویداد دعوت کنه تا اعلان دعوت به رویداد به فرد مورد نظر برسه. راهکار دوم هم این هست که کاربر در بخش داشبورد، رویدادهای جدید دوستان رو مشاهده می‌کنه.

اگر باز هم سوالی هست که باقی مونده یا توضیح روشن نبوده، لطفا بپرسید.

سید یحیی 9 مهر 1397

ممنون

۳. ببینید این موردی که گفتید، فقط مختص موبایل نیست و در نسخه وب هم به شما اعلانی برای رویدادهای جدید ارسال نمیشه. علت این هست که در شبکه اجتماعی، ممکنه تعداد زیادی رویداد یا گروه جدید ایجاد بشه و لزومی نداره که افراد از این رویدادهای جدید آگاه بشند.

اما در نسخه وب، صفحه اصلی امکان سفارشی کردن داره به صورتی که مثلا من جعبه رویدادها رو گذاشتم. در نتیجه هر کسی صفحه اصلی رو باز کنه، متوجه میشه که یک رویداد اضافه شده. این با نوتیفیکیشن به هر شخص فرق داره.

منظور من هم این بود که در نسخه موبایل، مثلا صفحه تازه ها یا صفحه اصلی نشون بده که یک رویداد اضافه شده.

سید یحیی 9 مهر 1397

ضمنا من افزونه صفحه اول رو نصب کردم. در این افزونه فقط آیکنهای پایین صفحه رو میشه جابجا و فعال کرد. مثلا اعلان و داشبورد وجود داره.

اما وقتی روی ایکن سه خط افقی در بالا سمت راست کلیک میکنم،  در فهرست اصلی نوشته: صفحه اصلی، داشبورد، تازه ها، ....

مثلا در صفحه‌اصلی علاوه بر تازه‌ها می‌توانیم ویجت‌های دیگری را هم قرار دهیم و حالت کامپوننتی، مثل صفحه اصلی نسخه دسکتاپ دارد (یک نمونه در صفحه اصلی موبایل همین سایت وجود دارد)

چطوری این کار رو انجام بدم؟

عیسی مرادنژاد تیم توسعه

چطوری این کار رو انجام بدم؟

در بخش تنظیمات مدیریتی، بخش موبایل، صفحه اصلی.

افزونه اسلایدشو، ویجت آخرین اخبار و انجمن‌ها را به این صفحه اضافه میکند اما فعلا لیست آخرین رویدادها وجود ندارد.

در صورت نیاز هم می‌توانید این ویجت را همانند کدهای افزونه اسلایدشو خودتان ایجاد کنید و یا در بخش قابلیت‌های جدید، درخواست این قابلیت جدید را بدهید تا توسط تیم ما بررسی شود.

نقل قول از سید یحیی

ضمنا من افزونه صفحه اول رو نصب کردم. در این افزونه فقط آیکنهای پایین صفحه رو میشه جابجا و فعال کرد. مثلا اعلان و داشبورد وجود داره.

اما وقتی روی ایکن سه خط افقی در بالا سمت راست کلیک میکنم، در فهرست اصلی نوشته: صفحه اصلی، داشبورد، تازه ها، ....

مشکلتون رو متوجه نمیشم. توضیح دادم که هر کدوم از صفحات رو اگر لازم ندارید، میتونید غیرفعال کنید.

سید یحیی 10 مهر 1397

افزونه اسلایدشو، ویجت آخرین اخبار و انجمن‌ها را به این صفحه اضافه میکند اما فعلا لیست آخرین رویدادها وجود ندارد.

به نسخه 10950 آپدیت کردم. این افزونه رو نصب کردم اما صفحات موبایل هیچ فرقی نکردن.

ضمنا هم نسخه وب و هم در نسخه موبایل، این را میبینم

یک نکته دیگه در رابطه با نسخه موبایل. من در تنظیمات سرور یک نسخه منتشر کردم به این صورت

وقتی شبکه رو روی موبایل باز میکنم این پیغام رو میبینم

متوجه نمیشم مشکل از کجاست.

عیسی مرادنژاد تیم توسعه
عیسی مرادنژاد 11 مهر 1397

مشکل اول را دوباره بررسی کردم. با نصب افزونه اسلاید شو، همانند شکل زیر، دو مورد جدید به آیتم‌های تنظیمات صفحه اصلی وارد می‌شود که می‌توانید ‌آن‌ها را فعال کنید. با فعال کردن این دو مورد (یعنی بردن به لیست سمت راست)، در منوی صفحه اصلی (قدیمی) در نسخه تلفن همراه، لیست آخرین موضوعات انجمن و ... (همانند صفحه اصلی همین شبکه اجتماعی) اضافه می‌شود.

در مورد مشکل ترجمه‌ها، مورد اول دیده نشد. اما مورد دوم در حال بررسی و رفع توسط تیم توسعه است.

در مورد مشکل آخر، اگر منظور شماره نسخه است، ما همان عنوانی را در پیغام نشان می‌دهیم که در زمان «انتشار نسخه جدید» در فیلد «عنوان نسخه» وارد کرده‌اید. در عکس اول مشخص است که مقدار «نسخه 33» وارد شده است. به شما پیشنهاد میکنم که عدد 3.3 را وارد کنید.

البته امروز، نسخه 4.3 سورس کد هم منتشر خواهد شد. پیشنهاد میکنم حتما از این نسخه استفاده کنید. در این نسخه، علاوه بر به روزرسانی Gradle و کتابخانه‌های مربوطه و رفع ایرادات کارکردی در اعلان، تغییرات گرافیکی زیادی هم در برنامه موبایل داده شده است. برای نمونه می‌توانید نسخه اپ شاب را به روز کرده و تغییرات را مشاهده نمایید.

ویرایش شده توسط عیسی مرادنژاد (11 مهر 1397)
سید یحیی 11 مهر 1397
در مورد انتشار نسخه مسئله اینه که من یک نسخه منتشر کردم و وقتی اپ رو ران میکنم پیغام میده این نسخه منتشر شده. میخوام بگم یعنی این پیغام هیچ نکته خاصی نداره. دوباره که از سایت اصلی فایل apk رو دانلود و اجرا میکنم باز این پیغام میاد.
سید یحیی 11 مهر 1397
سئوال دیگه اینکه امکان ساختن پروه در نسخه موبایل وجود نداره ظاهرا. دلیل خاصی داره؟ نمیشه اضافش کنید؟
عیسی مرادنژاد تیم توسعه
نقل قول از سید یحیی در مورد انتشار نسخه مسئله اینه که من یک نسخه منتشر کردم و وقتی اپ رو ران میکنم پیغام میده این نسخه منتشر شده. میخوام بگم یعنی این پیغام هیچ نکته خاصی نداره. دوباره که از سایت اصلی فایل apk رو دانلود و اجرا میکنم باز این پیغام میاد.

مشکل اینجاست که «نسخه ساخت» رو تاریخ روز رو وارد کردید، در حالیکه باید 33 وارد می‌کردید. اپ در هر باز شدن بررسی می‌کنه که آیا «نسخه ساخت» جدید و بزرگتری نسبت به اپ فعلی هست یا خیر.

عیسی مرادنژاد تیم توسعه
نقل قول از سید یحیی سئوال دیگه اینکه امکان ساختن پروه در نسخه موبایل وجود نداره ظاهرا. دلیل خاصی داره؟ نمیشه اضافش کنید؟

منظورتون رو متوجه نشدم. لطفا دقیقتر توضیح بدید.

سید یحیی 12 مهر 1397
ببخشید منظورم ساختن *گروه* در نسخه موبایل بود. دکمه ایجاد گروه فقط توی وب هست و نه موبایل.

مورد بعد اینکه امکان سرچ اعضا توی نسخه موبایل وجود نداره. فرضا از گوشی موبایل بخوایم یک نفری رو سرچ کنیم و چت کنیم. من این مورد رو ندیدم. اگه هست لطفا توضیح بدید.
عیسی مرادنژاد تیم توسعه
عیسی مرادنژاد 12 مهر 1397

برای دکمه ساختن گروه و برخی ویژگی‌های دیگر، افزونه «مدیریت ابزارک‌ها» را نصب کنید.

برای جستجوی اعضا، افزونه «جستجوی پیشرفته» را نصب نمایید. با نصب این افزونه، هم امکان جستجو در لیست دوستان صفحه اصلی و هم به شکل یک منوی جداگانه امکانپذیر خواهد شد.

سید یحیی 12 مهر 1397

خیلی ممنون. سئوال دیگه این که برای دعوت افراد به گروه در نسخه موبایل هم افزونه ای لازم هست؟ چون من فقط لیست کاربران رو میبینم توی قسمت Information گروه

سید یحیی 13 مهر 1397

یک سئوال دیگه

در نسخه موبایل وقتی لینک جزئیات نشست رو کلیک میکنم، تعداد خیلی زیادی نشست رو نشون میده. برای هر کدوم دکمه منقضی کردن وجود داره. این یعنی این که این همه نشست باز هست؟ عجیب نیست؟

سید یحیی 13 مهر 1397

چند مورد دیگه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

در نسخه موبایل، قسمت وبلاگ، نویسنده بلاگ رو نمیبینم. حتی وقتی روی یک عنوان کلیک میکنم و بلاگ مربوطه باز میشه، همچنان نام نویسنده مشخص نیست. آیا شما تایید میکنید یا چیزی اشتباه پیکره بندی شده؟

لینک صفحه اصلی در نسخه موبایل همان صفحه ای است که در نوار پایین آیکن های اعلان، گروه، داشبورد و ... رو میبینم. با استفاده از افزونه "صفحه اصلی تلفن همراه" میتونم بعضی از صفحه ها رو انتخاب و جابجا کنم. من میخوام، یکی از این آیکنها، علامت تازه ها باشه. یعنی مثلا یه جای آیکن تصاویر، میخوام تازه ها جایگزین بشه. در حال حاضر منوی تازه ها در ذیل سه خط افقی وجود داره.

عیسی مرادنژاد تیم توسعه
عیسی مرادنژاد 14 مهر 1397
نقل قول از سید یحیی

خیلی ممنون. سئوال دیگه این که برای دعوت افراد به گروه در نسخه موبایل هم افزونه ای لازم هست؟ چون من فقط لیست کاربران رو میبینم توی قسمت Information گروه

وقتی افزونه «مدیریت ابزارک‌» ها نصب باشه، در بخش «اطلاعات گروه» گزینه دعوت کاربران وجود دارد.

عیسی مرادنژاد تیم توسعه
نقل قول از سید یحیی

یک سئوال دیگه

در نسخه موبایل وقتی لینک جزئیات نشست رو کلیک میکنم، تعداد خیلی زیادی نشست رو نشون میده. برای هر کدوم دکمه منقضی کردن وجود داره. این یعنی این که این همه نشست باز هست؟ عجیب نیست؟

مشکلی از نظر کارکردی در این بخش وجود ندارد. تنها نکته این که اگر در یک نشست خروج زده نشود، از لیست نشست‌ها حذف نمی‌شود و مهم نیست که چقدر از زمان آخرین ورود گذشته باشد.

یک احتمال این است که شما از مد Incognito به کرات استفاده کرده باشید.

عیسی مرادنژاد تیم توسعه
نقل قول از سید یحیی

در نسخه موبایل، قسمت وبلاگ، نویسنده بلاگ رو نمیبینم. حتی وقتی روی یک عنوان کلیک میکنم و بلاگ مربوطه باز میشه، همچنان نام نویسنده مشخص نیست. آیا شما تایید میکنید یا چیزی اشتباه پیکره بندی شده؟

با تشکر از نکته‌ای که گفتید. این مورد توسط تیم توسعه انجام خواهد شد.

عیسی مرادنژاد تیم توسعه
نقل قول از سید یحیی

لینک صفحه اصلی در نسخه موبایل همان صفحه ای است که در نوار پایین آیکن های اعلان، گروه، داشبورد و ... رو میبینم. با استفاده از افزونه "صفحه اصلی تلفن همراه" میتونم بعضی از صفحه ها رو انتخاب و جابجا کنم. من میخوام، یکی از این آیکنها، علامت تازه ها باشه. یعنی مثلا یه جای آیکن تصاویر، میخوام تازه ها جایگزین بشه. در حال حاضر منوی تازه ها در ذیل سه خط افقی وجود داره.

از نظر محتوایی فرقی بین صفحه داشبورد و تازه‌ها نیست و صفحه داشبورد بهتر توسط ما پشتیبانی می‌شود. در نتیجه می‌توانید از همان منوی داشبورد در بخش تنظیمات استفاده کنید.

ویرایش شده توسط عیسی مرادنژاد (14 مهر 1397)
سید یحیی 14 مهر 1397
نقل قول از عیسی مرادنژاد

مشکلی از نظر کارکردی در این بخش وجود ندارد. تنها نکته این که اگر در یک نشست خروج زده نشود، از لیست نشست‌ها حذف نمی‌شود و مهم نیست که چقدر از زمان آخرین ورود گذشته باشد.

یک احتمال این است که شما از مد Incognito به کرات استفاده کرده باشید.

خب زمانی که نسخه موبایل را باز میکنیم، هر بار دکمه خروج رو نمیزنیم. در این صورت هر بار باید لاگین کنیم. غیر از اینه؟ من فکر میکنم هر بار که اپ شاب را باز میکنم، آی پی به عنوان یک نشست ذخیره میشه.

ضمنا متوجه مود incognito نشدم.

صفحات: 1 2 »
این موضوع بسته شده است