‫ ایجاد افزونه جدید

با سلام و خسته نباشید

مطابق توضیحات ارائه شده در "راهنمای توسعه افزونه" افزونه جدید ایجاد کردم که در صفحه مدیریت نمایش داده شد و نصب هم شد اما موقع اضافه کردن متن جدید در بخش بومی سازی زبان، عنوان افزونه نمایش داده نمیشه، لطفاً راهنمایی کنین مشکل کجاست.

با تشکر

سازنده: مهدی اسدی زمان ایجاد: 6 مهر 1395 زمان اتمام: 7 مهر 1395

پاسخ‌ها:

مرتب‌سازی بر اساس
مدیریت مدیریت
مدیریت 6 مهر 1395

با سلام
اگر ممکن است، جزئیات بیشتری در خصوص مشکل بوجود آمده بیان کنید. برای مثال، منظور شما از "اضافه کردن یک متن جدید در بخش بومی‌سازی زبان" چیست؟
همچنین تمامی افزونه‌ها دارای یک فایل با فرمت zip به نام langs.zip هستند، که این فایل شامل کلیدها و ترجمه‌های کلیدها به زبان‌های مختلف بوده و باید در فایل نصب این افزونه، قدامات لازم جهت بارگذاری زبان‌های افزونه از طریق این فایل انجام شود.

مهدی اسدی 6 مهر 1395

از سرعت پاسخگوییتون ممنونم، با استفاده از لینک زیر

راهنمای_توسعه_افزونه=http://dcos.shub.ir/doku.php?id میخوام افزونه جدید بسازم، در مرحله 4-4 بعد از مراجعه به صفحه domain>/admin/settings/dev-tools/languages> و زدن دکمه "افزودن متن جدید" نام افزونه ای که ساختم رو در لیست نمیتونم ببینم.

ببخشید اگه سوالم ساده س. بازم ممنونم

مدیریت مدیریت
مدیریت 6 مهر 1395

مراجعه به صفحه‌ای که ذکر کردید در زمانی مقدور است که فایل xml توضیح داده شده در فصل بومی سازی ایجاد شده و فایل langs.zip که شامل فایل xml های زبان‌ها است، همانند دیگر افزونه‌ها ساخته شود و در فایل نصب (install.php) افزونه، با استفاده از کد زیر، در هنگام فرایند نصب بارگذاری شود. در این حالت است که بعد از نصب افزونه، شما می‌توانید از طریق لینک گفته شده، ترجمه‌های آن افزونه را تغییر داده یا به آن بیفزایید.

کد مورد نیاز جهت بارگذاری فایل‌های ترجمه در فرایند نصب افزونه که بایستی در فایل install.php قرار بگیرد:

OW::getLanguage()->importPluginLangs(OW::getPluginManager()->getPlugin('plugin_key')->getRootDir() . 'langs.zip', 'plugin_key');

مهدی اسدی 6 مهر 1395

ممنون از راهنماییتون، وقتی موتوشاب رو نصب میکنیم بصورت پیشفرض فایل xml زبان روش نصب شده که میشه بصورت دو زبانه مشاهده ش کرد، توی بخش ویرایش فایل ترجمه زوج کلید-مقدار های قبلی قابل ویرایشه، حالا میخوام کلمه خودمو که مربوط به افزونه ای که ایجاد کردم رو تعریف کنم، طبق آموزشهای Shub.ir میتونم با انتخاب افزونه ای که ساختم از لیست افزونه های موجود زوج مورد نظرمو تعریف کنم و خود سایت فایل xml رو تغییر میده. مشکل اینجاست که نمیتونم اسم افزونه ای که ساختم رو توی اون لیست ببینم در حالیکه توی لیست افزونه های نصب شده در صفحه مدیریت لیست شده.

مدیریت مدیریت
مدیریت 6 مهر 1395

هر افزونه که نیاز به ایجاد کلیدهای ترجمه داشته باشد، می‌بایست در کنار فایل‌های افزونه یک فایل zip (برای مثال langs.zip) ساخته شود و با استفاده از کدی که در نظر شماره #4 ذکر کردم، آن فایل در فرایند نصب، بارگذاری شود. این کار باعث می‌شود که سامانه، افزونه نصب شده را جزو افزونه‌هایی که امکان تغییر زبان برای آن‌ها مقدور است قرار دهد. پس شما باید افزونه مورد نظر خود را حذف کنید و فایل (langs.zip) زبان خود را همانند دیگر افزونه‌ها بسازید و کد مربوط به بارگذاری آن را در فایل install.php قرار دهید.
همچنین بخش مربوط به بومی سازی ترجمه‌ها نیز بهبود پیدا کرد و شما می‌توانید با مطالعه دوباره آن، کلیدهای زبان خود را مدیریت کنید.

مهدی اسدی 7 مهر 1395

خیلی از راهنماییتون ممنونم

این موضوع بسته شده است