‫ تعداد کاربرانی که توسط موتوشاب پشتیبانی میشوند(1 میلیون)

باتوجه به اینکه بسیار مهم است که ما بدانیم شبکه اجتماعی که قرار است به کمک موتوشاب تولید شود میتواند از چه تعداد کاربر پشتیبانی کند، طی یک جلسه حضوری در این مورد اطلاعاتی بدست آوردم که گفتم بد نیست در اینجا هم مطرح کنم.

ابتدا باید در نظر داشت که قدرت سرور در این امر بسیار مهم و تاثیرگذار است مخصوصا میزان حافظه RAM، خود CPU، چند هسته داشتن و سایر موارد

دوم اینکه تعداد کاربران با تعداد کاربران فعال بسیار متفاوت است، یعنی اینکه شما ممکن است مثلا یک میلیون کاربر داشته باشید ولی فقط 10 هزار نفر فعال باشن

در اخر اینکه هنوز در محیط واقعی تست انجام نشده و در محیط آزمایشگاهی با تست هایی که صورت گرفته، تیم فنی به این نتیجه رسیدن که موتوشاب تا 1 میلیون کاربر فعال را پشتیبانی می کند. البته تنظیماتی که برای پایگاه داده انجام میشود نیز تاثیرگذار هست اما در نهایت میتوانید با داشتن سرور قدرتمند و توجه به این دو سه نکته ای که گفتم، شبکه اجتماعی ای تولید کنید که بتواند از تعداد کاربران بسیار زیاد (چند میلیونی) پشتیبانی کند.

اگر تیم موتوشاب مشخصات سروری که تست روی اون انجام شده رو هم قرار بدن ممنون میشم

با تشکر فراوان از موتوشاپ

ویرایش شده توسط مجتبی جمشیدی (10 مهر 1395)
سازنده: مجتبی جمشیدی زمان ایجاد: 10 مهر 1395 زمان اتمام: 13 مهر 1395

پاسخ‌ها:

مرتب‌سازی بر اساس
مدیریت مدیریت
مدیریت 13 مهر 1395

تمامی اقدامات انجام شده در حوزه کارایی مستند شده و در بخش مستندات، زیر بخش راهنمای توسعه درج شده است. همچنین با استفاده از لینک "اینجا" می‌توانید مستندات را مشاهده فرمایید.

این موضوع بسته شده است