‫ ساخت ساب دومین

سلام من از طریق سی پنل ساب دومین ساختم ولی متاسفانه وقتی ادرس را توی مرورگر وارد میکنم صفحه سفید است لطفا راهنمایی کنید

سازنده: 1363 زمان ایجاد: 16 دی 1395 زمان اتمام: 20 دی 1395

پاسخ‌ها:

مرتب‌سازی بر اساس
یاسر علیمردانی تیم توسعه

امکان اتصال به زیردامنه همانند دامنه بوده و موتوشاب برای آن تفاوتی قائل نمی‌شود. تنها کاری که شما باید انجام دهید، تغییر متغیر «OW_URL_HOME» در فایل config.php، درون آدرس ow_includes است. شما باید مقدار این متغیر را برابر زیردامنه تولید شده قرار دهید. برای مثال، مقدار این متغیر برای سامانه نسخه نمایشی موتوشاب، http://demo.shub.ir است.

1363 16 دی 1395

ممنون بابت پاسخگویی

ولی فکر کنم متوجه منظورم نشدید

من میخوام موتو شاپ در دومین اصلی باشه و اسکریپت دیگری در ساب دومین نصب کنم

و ساب دومین رو ساختم ولی وقتی به آدرس ساب دومین از طریق مرورگر مراجعه میکنم صفحه سفید است

فکر کنم باید در فایل

.htaccess

تغییرات بدم

یاسر علیمردانی تیم توسعه

در صورتی‌که اسکریپت را شما در همان پوشه موتوشاب قرارداید، باید فایل .htaccess را تغییر دهید. اما می‌توانید فایل‌های موتوشاب و اسکریپت را در پوشه‌های مجزا قرار دهید تا .htaccess را تغییر نداده و دامنه و زیردامنه را به پوشه‌های مربوطه متصل کنید.

1363 17 دی 1395
نقل قول از یاسر علیمردانی

در صورتی‌که اسکریپت را شما در همان پوشه موتوشاب قرارداید، باید فایل .htaccess را تغییر دهید.

لطفا تغییرات در فایل فوق را آموزش دهید چون امکان جابه جایی نیست محتملا با تغییر کل ادرس های پستها تغییر خواهد کرد

1363 18 دی 1395

خیلی ممنون میشم سریعتر جواب بدین کارم لنگ شده

باتشکر

1363 18 دی 1395

آقا لطفا جواب بدید قضیه برام خیلی مهم هست

حمید حق شناس تیم توسعه
حمید حق شناس 19 دی 1395

اگر مثلاً اسکریپت با نام another_script.php را در پوشه موتوشاب قرار داده‌اید و می‌خواهید کاملاً مستقل از موتوشاب باشد، سطر زیر را در ابتدای فایل ‎.htaccess قرار دهید:

RewriteCond %{REQUEST_URI} !/another_script\.php

1363 20 دی 1395
نقل قول از حمید حق شناس

اگر مثلاً اسکریپت با نام another_script.php را در پوشه موتوشاب قرار داده‌اید و می‌خواهید کاملاً مستقل از موتوشاب باشد، سطر زیر را در ابتدای فایل ‎.htaccess قرار دهید:

RewriteCond %{REQUEST_URI} !/another_script\.php

این صحبتی که میکنید درست ولی در ارتباط با ساب دومین هم جواب میده چیزی که شما گفتی در ارتباط با یک فایل بود نه یک پوشه که خودش چندین زیرپوشه داره

حمید حق شناس تیم توسعه
حمید حق شناس 20 دی 1395

همین کار برای پوشه هم جواب می‌دهد. فرض کنید مثلاً پوشه‌ای با نام some_directory در پوشه موتوشاب دارید که ذیل آن پوشه‌ها و اسکریپت‌های دیگری گذاشته‌اید. کافی است در ابتدای فایل ‎.htaccess این عبارت را قرار دهید:

RewriteCond %{REQUEST_URI} !/some_directory/

ویرایش شده توسط حمید حق شناس (20 دی 1395)
1363 20 دی 1395
نقل قول از حمید حق شناس

همین کار برای پوشه هم جواب می‌دهد. فرض کنید مثلاً پوشه‌ای با نام some_directory در پوشه موتوشاب دارید که ذیل آن پوشه‌ها و اسکریپت‌های دیگری گذاشته‌اید. کافی است در ابتدای فایل ‎.htaccess این عبارت را قرار دهید:

RewriteCond %{REQUEST_URI} !/some_directory/

برای فایلهای php زیر پوشه کارایی نداره

این رو برای دوستانی میگم که با مشکل من روبرو شدند

فرض کنید اسم دومین شما == domain

و ساب دومین شما == subdomain باشه به روش زیر انجام بدید

در ساب دومین خود یک فایل htaccess بسازید

و کدهای زیر را در آن قرار دهید

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} !subdomain\.domain\.ir
RewriteRule (.*) http://subdomain.domain.ir [L,R=301]

مشکلتون رفع میشه

ویرایش شده توسط 1363 (20 دی 1395)