‫ اخبار

شبکه اجتماعی مراکز آپا با استفاده از موتوشاب تولید و راه‌اندازی شد

شبکه اجتماعی مراکز آگاهی‌رسانی، پشتیبانی و امداد (آپا) در سطح کشور راه‌اندازی شد. این رویداد در تاریخ ۱۸ اسفند و در حاشیه دومین کنفرانس حوادث و آسیب‌پذیری‌های امنیت فضای تبادل اطلاعات، در مشهد مقدس برگزار شد.

مراکز آپا، مراکز تخصصی در حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات هستند که مسئولیت آگاهی‌رسانی به کاربران در خصوص اقدامات امنیتی لازم در فضای مجازی و در ادامه، پشتیبانی از آنان در هنگام مواجهه به حوادث امنیتی را به عهده دارند. با توجه به سرعت بالای تغییر فضای امنیت رایانه‌ای و ظهور و بروز سریع حملات و ضدحملات در این فضا، نیاز است تا فعالان حوزه امنیت رایانه‌ای به صورت برخط با یکدیگر تعامل داشته و اطلاعات و دستاوردهای خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

با هدف افزایش دسترسی مراکز آپای کشور به اطلاعات فنی و تخصصی و بهبود سطح ارتباط میان این مراکز، با همکاری و تلاش مرکز ماهر، سازمان فناوری اطلاعات و مرکز راه‌کارهای اطلاعاتی هوشمند شبکه اجتماعی مراکز آپا راه‌اندازی شده و هم‌اکنون بر روی آدرس http://apanet.certcc.ir در حال اجرا است.

شایان ذکر است این شبکه اجتماعی با استفاده از موتور تولید شبکه اجتماعی «موتوشاب» توسعه یافته و به این ترتیب یکی از نمونه‌های ملی از محصولات تولیدشده با موتوشاب محسوب می‌شود.


نظرات

شما برای نظر دادن باید وارد شوید